روش‌های رفع بوی سیگار درماشین در عرض سه ثانیه

همه ما از اینکه سوار ماشینی شویم که بوی سیگار می‌دهد، بیزاریم. در هم شدن چهره سرنشینان از بوی سیگاری که داخل خودرو پیچیده، شرمندگی و حس بدی برای راننده دارد. به همین دلیل بسیاری از رانندگان به دنبال روش‌های موثری برای رفع بوی سیگار درماشین خود می‌گردند. علاوه بر این نارضایتی، دود سیگار و بوی آن برای سلامت افراد مضر است. به همین دلیل باید با روش‌های موثری در یک زمان کم این بو را از بین برد.

فضای داخلی ماشین بسیار کوچک و تنگ است. به همین دلیل به راحتی بوی سیگار در آن حبس می‌شود. طبیعتا اگر حین سیگار کشیدن شیشه پنجره سمت خود را پایین دهید، بوی کمتری در ماشین تجمع می‌یابد. اما حین رانندگی نمی‌توانید تمرکز خود را از جاده بردارید و به دود سیگارتان بسپارید. بنابراین ممکن است تصادف کنید. شما معمولا از چه ترفندهای برای رفع بوی سیگار درماشین خود استفاده می‌کنید؟ چه روش‌هایی می‌تواند این بوی تند را کاملا از بین ببرد؟

برای اطلاع از بهترین ترفند‌ها برای رفع بوی سیگار درماشین با این مقاله از یدکی مارکت همراه باشید. یدکی مارکت، دنیایی از اطلاعات محصولات مختلف است که می‌تواند زندگی را برای شما آسان‌تر کند.

روش‌هایی برای رفع بوی سیگار درماشین

روش‌های رفع بوی سیگار درماشین در عرض سه ثانیه

بوی سیگار یا هر بوی ناخوشایند دیگری در فضای ماشین می‌تواند سرنشینان را کلافه کند. بسیاری از افراد حتی از بوی عطری که در ماشین پاف شود نیز کلافه می‌شوند و یا سردرد می‌گیرند.

از بین بردن بوی محبوس شده در اتاق خودرو برای بسیاری از افراد تنها با پایین دادن شیشه‌ها و یا استفاده از خوش بو کننده ممکن می‌شود. اما بوی‌های تند و ماندگاری مثل سیگار به همین سادگی از بین نمی‌روند. بنابراین می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر، از شر بو‌های نامطبوع خلاص شوید:

۱. خالی و تمیز کردن جا سیگاری

هر چقدر هم که تلاش کنید تا بوی سیگار از اتاق خودرو بیرون رود، اگر جا سیگاری پر ز خاکستر سیگار باشد زحماتتان بی نتیجه خواهند ماند. بنابراین بعد از هر سیگار، جا سیگاری را حتما تخلیه کنید. حتی اگر مدت زیادی از آخرین سیگاری که در ماشین کشیده‌اید گذشته باشد، باز هم جاسیگاری باعث می‌شود تا بوی سیگار داخل خودروی شما بپیچد.

۲. استفاده از چوب دارچین

چوب دارچین از رایحه قوی و مطبوعی برخوردار است که می‌تواند آن را در محیط پخش کند. حتی غذاهایی هم که حین طبخ دارای چوب دارچین هستند، طعم و عطر خاصی به غذا می‌بخشند. اگر همواره در خودروی خود سیگار می‌کشید، سعی کنید همیشه تعدادی چوب دارچین در خودروی خود داشته باشید و بعد از کشیدن سیگار، یک یا دو چوب روی صندلی ماشین بگذارید تا به مرور عطر آن فضا را بگیرد و بوی سیگار ماشین را رفع کند.

اگر بوی سیگاری که در خودرو پیچیده شدید است، می‌توانید در صورت امکان و فراهم بودن امکانات، یک کاسه آب جوش آورده و چند چوب دارچین داخل آن بیاندازید. در این صورت بوی دارچین سریع‌تر از حالت اول در خودرو پیچیده و بوی سیگار زودتر از بین می‌رود.

۳. استفاده از پوست مرکبات

همه شما می‌دانید که به محض پوست کندن مرکبات، الکل آن در فضا پخش شده و بوی محیط را تغییر می‌دهد. به همین دلیل می‌توانید برای تغییر عطر و فضای خودروی خود از پوست مرکبات استفاده کنید. از آنجا که این پوست باید تازه باشد تا فضا را تغییر دهد، بنابراین یکی از مرکبات دلخواهتان را در داشبورد دشته باشید تا بعد از کشیدن سیگار، آن را پوست بکنید. این پوست بوی سیگاردرماشین را به خود گرفته و بوی مطبوع خود را جایگزین آن می‌کند.

۴. روزنامه و رفع بوی سیگار ماشین

حتما از خواندن این تیتر متعجب شده‌اید. اما واقعیت دارد. اگر چند برگه روزنامه در فضای اتاق ماشین داشته باشید، می‌توانید به کمک آن بوی سیگار را از بین ببرید. روزنامه می‌تواند بوی سیگار را به خود جذب کند. در عوض، شما در ماشین بوی کاغذ نو و روزنامه را احساس خواهید کرد.

۵. استفاده از سرکه

روش‌های رفع بوی سیگار درماشین در عرض سه ثانیه

سرکه یکی دیگر از موادی است که بوی تندی دارد. البته شما ممکن است بوی سیگار را به بوی سرکه ترجیح دهید. اما اگر حساسیتی به بوی سرکه ندارید، می‌توانید به کمک یک بطری سرکه کوچک، بوی سیگار درماشین را رفع کنید. بعد از کشیدن سیگار، ظرف سرکه را باز کنید و کمی از آن را داخل یک پیاله کوچک بریزید. سپس متوجه می‌شوید که بوی سیگار کم کم محو می‌شود. اگر این بو شدید است، می‌توانید دو ظرف سرکه روی صندلی قرار دهید.

۶. استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین هم از دیگر موادی است که به شما در جذب بوی سیگار کمک می‌کند. در این شرایط کافی است مقداری جوش شیرین را روی قسمت‌های پارچه‌ای خودرو (مثل سقف و صندلی‌ها) بپاشید. سپس با استفاده از یک فرچه، جوش شیرین را به خورد پارچه‌های این قسمت‌ها بدهید. بعد از گذشت یک تا بیست و چهار ساعت، روی این مناطق را جاروبرقی بکشید تا کاملا تمیز و مطبوع شوند.

۷. استفاده از قهوه

قهوه نیز همیشه در از بین بردن بوی نامطبوع کارآمد بوده است. مثلا شما زمانی که سیر میل می‌کنید هم می‌توانید با نوشیدن یک فنجان قهوه، بوی دهانتان را تغییر دهید.

خودروی که بوی سیگار می‌دهد نیز با کمک قهوه خوش بو می‌شود. برای این کار لازم است تا چند دانه قهوه و یا پودر آن را در اختیار داشته باشید. البته اگر دانه قهوه در اختیار دارید، بهتر است آنها را بشکنید تا عطر قهوه سریع‌تر در فضا بپیچد.

۸. استفاده از سیب و رفع بوی سیگار ماشین

سیب نیز از مجموعه مواد خوراکی خوش بو است که سریعا بوی محیط را تغییر می‌دهد. برای این کار می‌توانید یک سیب را چند قسمت کنید و هر قسمت آن را در یک قسمت از ماشین قرار دهید. البته باید بدانید که استفاده از سیب ممکن است در بوهای غلیظ سیگار نتیجه مطلوبی ندهد. بنابراین اگر بوی سیگاری که در خودرو پیچیده سنگین است، بهتر است از بقیه روش‌ها استفاده کنید.

۹. استفاده از بخاری ماشین

این کار از ۵ مورد قبلی کارآمدتر است. چون شاید شما در شرایط خاصی قرار بگیرید و دارچین، مرکبات یا سرکه در دسترس نداشته باشید. در این شرایط می‌توانید به مدت ۳۰ دقیقه بخاری خودرو را روشن کرده و تمام شیشه‌ها را پایین دهید. در این صورت سیستم تهویه هوای داخل ماشین را تغییر داده و هوای تمیز بیرون از خودرو را جایگزین آن می‌کند.

به کمک وبلاگ یدکی مارکت می‌توانید به تمامی سوالات خود پاسخ داده و بی‌دغدغه‌تر زندگی کنید. وب سایت ما شامل مقالات متنوع و تکمیلی از تمام زمینه‌های فنی‌ست که به شما کمک می‌کند وسایل خود را به تنهایی و به راحتی تعمیر کنید. به همین منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم دیگر مقالات یدک مارکت را نیز مطالعه فرمایید.

‫۴ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا