پژو ۲۰۷ ماشین روز بازار خودرو ایران + بررسی کامل

پژو ۲۰۷ یکی از خودروهایی است که امروزه بسیاری از افراد قصد خرید آن را دارند. ۲۰۷ در واقع نمونه فیس لیفت شده‌ی خودروی ۲۰۶ است. کارخانه‌های خودروسازی نیز این ماشین را با نام ۲۰۶ پلاس می‌شناسند.

از جذاب‌ترین خودروهای هاچ‌بک بازار خودروی ایران، پژو ۲۰۷ است. به طور کلی، خودروهای هاچ‌بک در ایران با ساخت پژو ۲۰۶ در سال ۱۳۸۰ رونق گرفت و به مرور خودروهای هاچ‌بک دیگری نیز به این بازار وارد شد.

در آن زمان مصرف سوخت متعارف و مناسب، شتاب گیری عالی، فرمان پذیری ایده آل و… از ویژگی‌هایی بود که افراد را به خرید ۲۰۶ دعوت می‌کرد. ورژن صندوق دار این خودرو نیز از سال ۱۳۸۴ وارد بازار شد. بدین ترتیب خریداران انتخاب‌های زیادی برای خرید داشتند. این خودرو از طرف کشورهای مختلف نیز آنقدر مورد استقبال قرار گرفت که تا ۱۴ سال بعد نیز بدون هیچ تغییری همچنان تولید شد.

اما نهایتا در سال ۲۰۱۲ کشور فرانسه ظاهر ۲۰۶ را تغییر داد و آن را جذاب‌تر کرد. این خودرو با نام ۲۰۶+ یا همان ۲۰۷ وارد بازار ایران شد. البته گفتنی است که ۲۰۷ اصلی از سال ۲۰۰۶ در کشور فرانسه عرضه می‌شده که پلتفرم آن کاملا با ۲۰۷ فعلی متفاوت است.

امروز در این مقاله از یدکی مارکت به بررسی کامل پژو ۲۰۷ و پیشنهاد خرید آن خواهیم پرداخت. به کمک وبلاگ یدکی مارکت می‌توانید به تمامی سوالات خود پاسخ داده و بی‌دغدغه‌تر زندگی کنید. وب سایت ما شامل مقالات متنوع و تکمیلی از تمام زمینه‌های فنی‌ست که به شما کمک می‌کند وسایل خود را به تنهایی و به راحتی تعمیر کنید. به همین منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم دیگر مقالات یدک مارکت را نیز مطالعه فرمایید.

مشخصات مختلف پژو ۲۰۷

پژو ۲۰۷ ماشین روز بازار خودرو ایران + بررسی کامل

ایران در حال حاضر تنها کشوری است که تولیدات پژو ۲۰۶ و ۲۰۶+ را همچنان ادامه می‌دهد. استقبال مردم نیز از این خودروها مناسب بوده است. به همین دلیل خودروسازان قصد دارند تا ورژن صندوق دار ۲۰۷ را نیز روانه بازار کنند. بر اساس تحریم‌هایی که برای ایران اتخاذ شده، پژو فرانسه علاقه‌ای به سرمایه گذاری در ایران ندارد. به همین دلیل احتمال عرضه ۲۰۷ اصلی و خودروی ۲۰۸ در ایران تقریبا غیرممکن است. در نتیجه ایران به ۲۰۷i یا همان ۲۰۶+ ادامه خواهد داد.

شما برای خرید پژو ۲۰۷ نیاز دارید تا قبل از هر چیزی با ویژگی‌ها و مشخصات فنی این خودرو آشنا شوید. از آنجا که این خودرو بسیار مورد توجه مردم و خریداران قرار گرفته است، یدکی مارکت در این مقاله تمام ویژگی‌های فنی آن را به شما معرفی خواهد کرد. در نتیجه می‌توانید به درستی و با اطلاع کامل برای خرید آن اقدام کنید.

طراحی ظاهری و بدنه پژو ۲۰۷

نمای ظاهری و چراغ‌های ۲۰۶ با ۲۰۷ تفاوت‌های اساسی دارند. اما شباهت ۲۰۷ ایرانی با ۲۰۷ اصل فرانسه بیشتر است. تشخیص این دو خودرو از یکدیگر بسیار سخت است. یکی از راه‌هایی که می‌توان به کمک آن خودروی ۲۰۷ ایرانی را از ۲۰۷ اصل فرانسه تشخیص داد، مه شکن‌ها هستند.

یکی از ویژگی‌های ۲۰۷i که اکثر خریداران علاقه خاصی به آن دارند، چراغ‌های ۲۰۷ است که کشیدگی خاصی دارند. این چراغ‌ها بیشترین روشنایی را در بین خودروهای ایرانی دارند و اصلی‌ترین ویژگی ۲۰۷ به حساب می‌آیند.

لوگوی سازنده آن نیز از ۲۰۶ بزرگتر است و در یک حفره قرار داده شده است. درب موتور این خودرو تقریبا کوتاه است و تا لبه سپر امتداد نیافته است. جلو پنجره‌ی خودرو به طور کامل روی سپر قرار داشته و فاصله آن از کاپوت جلو زیاد است. سیستم خنک کننده و هوای مورد نیاز پیشرانه هم از همین بخش تامین می‌شود.

جلو پنجره همه نسخه‌های ۲۰۷ از پلاستیک سیاه رنگ ساخته شده است. همچنین برای این قسمت نمی‌توان نمونه همرنگ بدنه را سفارش داد.

نمای جانبی ۲۰۶ و ۲۰۷ تفاوت چندانی با هم ندارند. البته رینگ‌های ۲۰۷ در حقیقت ۵ پر بوده و ۱۴ اینچ آلومینیوم دارد. ولی رینگ‌های ۲۰۶ فولادی و قالپاق دار است.

مهم ترین نکته منفی برای نمای جانبی ۲۰۷ آنتن سنتی است که در مرکز سقف و در نزدیکی شیشه جلوی خودرو دیده می‌شود. این ویژگی‌ها در مقایسه با خودروهای مدرن و امروزی که در انتهای بدنه آنتن کوسه‌ای دارند کمی توی ذوق بیننده می‌زنند. ۲۰۷ همچنان با زوارهای پلاستیکی در بازار عرضه می‌شود. ولی ادوات همرنگ‌اش نیز وجود دارد.

نمای پشتی ۲۰۷ نیز مشابه ۲۰۶ است. تنها تفاوت آنها کاسه چراغ‌هایست که با حفظ سایز قبلی مجددا طراحی شده است. تغییرات جدیدی هم در سپر عقب ایجاد شده است. سپر ۲۰۷ از سپر ۲۰۶ پلاستیک بیشتری دارد. ۲ چراغ قرمز رنگ هم در اطراف آن دیده می‌شود. گیره ناخوشایندی که مخصوص بکسل است نیز در قسمت راست سپر این خودرو قرار دارد که کمی اشتیاق بیننده را از بین می‌برد.

طراحی داخلی اتاق و کابین

پژو ۲۰۷ ماشین روز بازار خودرو ایران + بررسی کامل

اتاق این خودرو از اتاق ۲۰۶ که در سال ۱۹۹۸ ساخته شده، طراحی شده است. به همین دلیل چندان مدرن و به‌روز نمی‌باشد. فضای داخلی ۲۰۷ در مقایسه با خودروهای به‌روز و مدرن نمی‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. البته اخیرا در مدل‌های جدید آن یک نمایشگر لمسی به اندازه ۷ اینچ قرار دارد که حس بهتری به سرنشینان القا خواهد کرد.

ولی متاسفانه فرمان و دکمه‌های پلاستیکی آن همچنان قدیمی است و دنده آن نیز اتومات نیست. در نسخه‌های دنده اتومات ۲۰۷، فرمان جدید است و دکمه‌های جدیدی برای مدیریت بهتر خودرو تعبیه شده است. ولی همچنان نمی‌تواند با خودروهای مدرن مقایسه شود.

داشبورد این خودرو دو قسمت دارد. ادوات نقره‌ای رنگی که در این کابین استفاده شده باعث تنوع رنگ شده است.  بخش بالایی داشبورد تقریبا بی روح و یکنواخت است. ولی قسمت پایینی محفظه‌ای بزرگ و مناسب است که کلیدهای تهویه مطبوع و همچنین جایگاه USB، CD و AUX دارد. این بخش‌ها همگی پلاستیکی هستند. دسته دنده این خودرو نیز از زیبایی خاصی برخوردار نیست و مثل تمام دسته دنده‌های رایج دنیا می‌باشد.

شرایط فنی و پیشرانه

اصلی ترین تفاوت‌های ۲۰۷i با ۲۰۶ معمولی در پیشرانه ۱.۶ تیلری آن در TU5 است. در میان ۲۰۶ها، فقط ۲۰۶ تیپ ۵ و همچنین ورژ‌ن‌های صندوق دار آن دارای چنین ویژگی بودند. ولی با ظهر ۲۰۷، این ویژگی به آن نیز اضافه شد.

خودروی ۲۰۷i دارای مشخصات فنی زیر می‌باشد:

  • قدرت ۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور بر دقیقه
  • نهایت گشتاور ۱۴۲ نیوتن‌متر از ۴۰۰۰ دور بر دقیقه
  • پیشرانه ۱۵۸۷ سی سی
  • فاصله زمانی ۱۳ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در نسخه‌های دنده اتومات
  • فاصله زمانی ۱۲ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در نسخه‌های دنده دستی
  • میانگین مصرف سوخت ۶.۵ الی ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
  • نهایت سرعت: ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت

با توجه به این مشخصات و همچنین شرایط فعلی کشور برای واردات قطعات و خودروهای خارجی، می‌توانید تصمیم نهایی خود را در خصوص خرید پژو ۲۰۷ بگیرید. البته برای خرید این خودرو بودجه شما نیز علاوه بر مشخصات فنی خودرو تاثیر گذار است. بنابراین باید از سایت‌های معتبر کارخانه‌های خودرو سازی، از قیمت نهایی این خودرو در بازار مطلع شده و سپس اقدام کنید.

کمک وبلاگ یدکی مارکت می‌توانید به تمامی سوالات خود پاسخ داده و بی‌دغدغه‌تر زندگی کنید. وب سایت ما شامل مقالات متنوع و تکمیلی از تمام زمینه‌های فنی‌ست که به شما کمک می‌کند وسایل خود را به تنهایی و به راحتی تعمیر کنید. به همین منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم دیگر مقالات یدک مارکت را نیز مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا