خرید لنت ترمز

همه چیز درباره لنت ترمز خودرو و انواع لنت

یکی از مهمترین و بلکه شاید مهمترین بخش در یک خودرو بخش ایمنی آن است. این بخش یک بسته و پکیج است که از کمربندی ایمنی گرفته تا شاسی بدنه، وظیفه تامین امنیت سرنشینان خودرو را بر عهده دارد. لذا در زمان تولید خودرو بر روی این مسئله حساسیت ویژه ای وجود دارد و کما اینکه بسیاری از خودروها صرفاً به خاطر ایمنی کم و عدم دریافت ستاره‌های ایمنی از ورود به بازار مصرف منع شده و به چرخه تولید نمی‌رسند.

یکی از اجزای مهم در تامین امنیت سرنشینان بخش سیستم بازدارندگی خودرو یا همان ترمز است. قسمتی که تصور تولید یک محرکه و وسیله نقلیه بدون وجود این بخش غیرممکن است.

در زمان تولید خودرو، موتور، کامیون‌، اتوبوس‌، قطار، هواپیما و ... این بخش را به صورت جدی مورد توجه قرار می‌دهند تا مهمترین داشته انسان که همانا جان او می‌باشد مورد تهدید قرار نگیرد.

خرید لنت ترمز لیفان

سیستم ترمز خودرو شامل متعلقاتی است که کارکرد هر کدام از آنها بر سایر بخش‌ها اثرگذاری داشته و در نتیجه بر کارکرد آن نقش دارد.

سیستم ترمز اتومبیل از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

پدال ترمز، لوله‌های انتقال روغن، کاسه چرخ در ترمزهای کاسه ای و دیسک در ترمزهای دیسکی، لنت‌ها، سوپاپ‌های کنترل هیدرولیکی، سیلندر، پیستون و سوپاپ کنترل فشار، بوستر، سیلندر ترمز، روغن موتور و همچنین ترمز دستی همه از اجزای تشکیل دهنده یک سیستم ترمز هستند که باید همه در کنار هم به درستی ایفای نقش کنند تا بتوانند از جان سرنسینان خودرو محاظفت نمایند.

ناگفته نماند که تکنولوژی‌های جدید در سیستم‌های ترمز هم ورود داشته و عملکرد آن را به حد زیادی ارتقاء داده‌اند. بعنوان مثال سیستم ترمز ABS یا EBS و همچنین ترمزهای هوشمند با بهره گیری از انواع دوربین، لنز، لیزر، مدارهای الکترونیکی و ... موجب شده اند سیستم‌ ایمنی خودروها در قرن جدید حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن داشته باشد و خوشبختانه این تکنولوژی‌ها روز به روز در حال توسعه بوده و برای بسیاری از خودروها اجباری شده‌اند.

در این مقاله قصد داریم شما مخاطب عزیز را با نحوه کار سیستم ترمز آشنا کرده و در ادامه به نقش و اهمیت لنت ترمز بپردازیم. قطعه ای مصرفی که کارکرد مهمی در پیشگیری از تصادفات داشته و آشنایی با نحوه کار و ویژگی‌های آن در بهبود کیفیت رانندگی موثر است. پس با فروشگاه یدکی مارکت که عرضه کننده انواع لنت ترمز در ایران است همراه باشید.

نحوه کار سیستم ترمز خودرو

انجام فرآیند ترمز گیری در مدت بسیار کوتاهی انجام می‌شود و در کمترین زمان ممکن سرعت خودرو کاهش یافته و می‌ایستد. درست از زمانی که راننده پای خود را بر روی پدال ترمز می‌فشارد این فرآیند کوتاه اما پیچیده آغاز می‌شود.

نحوه کار سیستم ترمز خودرو را به زبان ساده اینگونه می‌توان تشریح کرد که پس از فشار پدال و بعلت فشار ناشی از این حرکت، پیستون پمپ ترمز به سمت جلو حرکت کرده و موجب وارد شدن فشار بیشتر به پیستون روغن ترمز که در جای مخصوصی به اسم سیلندر ترمز است قرار دارد می‌گیرد.

این روغن ترمز که از مواد خاصی تهیه شده و کیفیت آن هم بر سیستم ترمز اثر دارد از طریق لوله‌های انتقال روغن به سمت سیلندر چرخ فشار وارد می‌کند تا سیلندر چرخ تحت فشار قرار گیرد.

این فشار زیاد موجب به حرکت درآمدن و جابجایی پیستون‌های داخل سیلندر چرخ شده و در ادامه این پیستون‌ها هم به وظیفه خود که همانا فشار واردن کردن به کفشک‌های ترمز است عمل می‌کنند.

کفشک ترمز یک قطعه فلزی خمیده است که یک طرف آن دارای مواد خاص برای ایجاد اصطکاک است. اگر راننده بر روی پدال پا بگذارد، آنوقت است که سیلندر چرخ کفشک ترمز در جلوی درام به سمت بیرون آمده و به سیستم ترمز درام فشار می‌آورد.

این کفشک‌ها پس از وارد شدن به مدار ترمزگیری به کاسه چرخ می‌چسبند و همین جا نقطه آغاز عملکرد ترمزگیری است. یعنی باعث شتاب منفی خودرو شده و ماشین پس از مدت چند ثانیه کاملا متوقف می‌شود.

این را هم بدانید که مرسوم‌ترین و معمول‌ترین نوع ترمز استفاده از ترمزهای روغنی است که کارکرد پیچیده ای ندارند.

در این نوع سیستم یک سیلندر پمپ ترمز وجود دارد که با فشار دادن پدال خودرو توسط راننده روغن ترمز به سیلندر چرخ ها منتقل شده و فرآیند ترمزگیری ادامه پیدا می‌کند.

 

خرید لنت ترمز لیفان

آشنایی با عملکرد لنت ترمز

در ادامه مقاله می‌خواهیم شما را با صفر تا صد لنت ترمز، نحوه کار لنت، عوامل موثر بر عملکرد آن، علل خرابی و جیغ کشیدن لنت و همچنین انواع برندهای مطرح لنت ترمز آشنا کنیم. پس در ادامه با یدکی مارکت همراه باشید.

در ابتدا باید بدانیم لنت ترمز چه نقشی در فرآیند ترمزگیزی و کاهش سرعت خودرو دارد.

لنت ترمز چیست؟

در ابتدایی‌ترین تعریف باید گفت که لنت قطعه‌ای فلزی است که وظیفه اصلی آن ایجاد اصطکاک با دیسک ترمز است. بعبارت فنی وظیفه لنت ترمز ایجاد نیروی اصطکاک زیاد با هدف جذب انرژی نیروی موتور و تبدیل کردن آن به انرژی حرارتی است. این انرژی حرارتی توسط جریان هوا در فضا پراکنده و سرد می‌شود و در نهایت خودرو متوقف می‌گردد.

معرفی لنت دیسکی

ترمز دیسکی از رایج‌ترین نوع ترمزها است که در دنیا محبویت بالایی دارد و در اکثر خودروها از ترمزهای دیسکی استفاده می‌شود.

سیستم ترمز دیسکی شامل بخش‌های مختلفی در پیکره خود است. در توصیف ساده آن باید گفت این سیستم از یک کالیپر ترمز و لنت ترمز و یک دیسک/ روتور، تشکیل گردیده است. هنگامی که راننده پدال ترمز را می‌فشارد، روغن ترمز موجب فشار لنت ترمز بر روی دیسک ترمز شده و نهایتا این فشار موجب ایجاد اصطکاک می‌گردد.

اصطکاک به وجود آمده چرخش چرخ خودروی جلو را کند کرده و با این کار نهایتا خودرو متوقف خواهد شد. دیسک یا همان روتور بزرگترین بخش از سیستم ترمز دیسکی است و به وسیله چند روزنه و سوراخ به چرخ‌ها متصل شده است.

جنس دیسک‌های ترمز از چدن است و به وسیله آلیاژهای مکمل تقویت می‌شود تا در برابر اصطکاک و حرارت توان مقاومت داشته باشد.

آشنایی با لنت کاسه‌ای

در سیستم ترمز کاسه‌ای بخشی همانند کاسه وجود دارد که دو کفشک درون آن قرار می‌گیرد که در پشت چرخ خودرو نصب می‌شود.

لنت ترمز بر روی این دو عدد کفشک نصب می‌شود و هنگامی فشار بر پدال وارد می‌شود روغن موتور به کفشک‌ها نیرو وارد کرده و نهایتاً بین لنت و کاسه اصطکاک قوی ایجاد می‌شود که موجب توقف چرخ‌های خودرو می‌شود.

به دلیل ایجاد حرارت زیاد در این سیستم و عدم دسترسی کانال‌های هوای خنک کننده به داخل کاسه این مدل سیستم کاربرد کمتری نسبت به مدل دیسکی دارد و خودروهای جدید از این سیستم استفاده نمی‌کنند. همچنین می‌توان به عمر کوتاه آنها هم اشاره کرد. اما در عوض امتیازاتی همچون قیمت پایین، تعمیر و نگهداری راحت و سبک وزن بودن دارد.

 

لنت ترمز جک

تفاوت لنت کاسه‌ای با لنت دیسکی

تفاوت این دو سیستم ترمز در نحوه عملکرد آنها و معایب و مزایای آن است. به دلیل این تفاوت‌ها امروزه شرکت‌های تولید کننده خودرو کمتر از سیستم ترمز کاسه ای استفاده می‌کنند. ناگفته نماد صنعت خودروسازی در این سیستم‌های سنتی متوقف نمانده و در صنعت خودرو شاهد تکنولوژی‌ها با عباراتی همچون سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم ESP و یا سیستم  EBDهستیم.

عملکرد سیستم ترمزهای خودروهای هوشمند، خودروهای خودران و ... هم بحثی جذاب و خواندنی دارد که در این مقاله مجال پرداختن به آن نیست.

جنس لنت ترمز از چیست؟

بنابر آنچه گذشت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لنت جنس آن است. چون دیسک ترمز و لنت باید از آلیاژهای بسیار مستحکم ساخته شده باشد تا در زمان ایجاد اصطکاک ساییده نشده و به راحتی از بین نرود.

در اهمیت کیفیت لنت خودرو باید بدانید که متخصصان حوزه خودرو معتقد هستند که قدرت سیستم ترمز بیش از 10 برابر سیستم تولید قدرت یعنی موتور است. چرا که وظیفه سیستم ترمز وادار کردن خودرو با آن وزن سنگین به حالت ایستایی و سکون است.

در زمانی که پدال ترمز گرفته می‌شود اصطکاک شدید بین دیسک ترمز و لنت موجب ایجاد حرارت بسیار زیاد شده و دمای این قطعه فلزی شدیدا افزایش می‌یابد. بنابراین نوع لنت و شرکت سازنده در عملکرد سیستم ترمزگیری بسیار مهم است.

لنت‌ها را بر اساس مواد تشکیل دهنده آن به چند مدل می‌توان تقسیم کرد.

لنت ترمز فلزی، لنت ترمز کم فلز، لنت ترمز ارگانیک، لنت ترمز سرامیکی و لنت ترمز نیمه فلزی مرسوم ترین نوع از لنت هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

 

خرید لنت ترمز جک

قبل از معرفی مدل‌های لنت بر اساس مواد تشکیل دهنده آن این نکته را خوب است بدانیم که د رابتدا جهت ساخت و تولید لنت ترمز از موادی به اسم آزبست استفاده می‌گردید که به دلیل اینکه برای سلامت انسان مضر بوده و پسماندهای سمی و سرطانی تولید می‌کرد استفاده از آزبست با ممنوعیت همراه شده و مدل‌های زیر جایگزین آن گردیده است.

در ادامه به توضیح خلاصه ویژگی این لنت‌ها می پردازیم:

لنت ترمز سرامیکی (Ceramic Brake Pad)

لنت­های سرامیکی از خاک رس و چینی به همراه الیاف خاص مس ساخته شده‌اند. این نوع از لنت جزو محبوب‌های بازار است و ویژگی اصلی آن در بی‌صدا و مقاوم بودن در برابر گرما، تولید اندک گرد و غبار می‌باشد. نکته مهم قیمت آن است چرا که به دلیل کیفیت بالا، قیمت این لنت در بازار بیشتر از انواع دیگر می‌باشد .

لنت ترمز فلزی (Metal)

این مدل از لنت ترکیبی از آهن و هم چنین استیل مقاوم است. با توجه به اینکه مقاومت بالایی داشته و ساخت پیچیده ای دارند قیمت بسیار زیادی هم خواهند داشت. کاربرد اصلی این نوع لنت در مسابقات خودرو می‌باشد و گرما و صدای زیادی هم تولید می‌کنند.

لنت ترمز ارگانیک (NAO)

نوع خاصی از لنت‌های ترمز لنت‌های ارگانیک هستند. ویژگی اصلی این لنت‌ها کم صدا بودن و ارزان بودن آنهاست. بدی این نوع لنت این است که به آب حساس بوده و در معرض آب بودن موجب کاهش کارایی آن می‌گردد.

همچنین از مواد آلی و سلولزی ساخته شده و عمرشان کوتاه است. مشتری این نوع لنت بیشتر خودروهای کم تردد همچون خودروهای راه سازی است. هرچه تردد کمتر باشد عمر این نوع لنت بیشتر خواهد بود.

لنت ترمز کم فلز (Low Metal)

ترکیبی از لنت فلزی و لنت ارگانیک می‌باشد. یعنی از مواد آلی تشکیل شده و فلز آهن و مس هم در داخل آن وجود دارد و نسبت فلزی به آلی یک به پنج است.

نحوه کاردهی هم همین‌گونه است. یعنی هنگام عمل کردن صدای کمی دارند و توانشان بیشتر از لنت‌های ارگانیک و بیشتر از لنت‌های فلزی است.

لنت ترمز نیمه فلزی (Semi Metallic)

مرسوم ترین و رایج‌ترین لنت در بازار لنت‌های نیمه فلزی هستند و سهم زیادی از بازار را در اختیار دارند. ترکیبات آن آهن، استیل و البته مواد آلی است. عمرشان بیشتر از لنت‌های ارگانیک و کمتر از سرامیکی است. برای خرید لنت به شما این نوع لنت پیشنهاد می‌شود. چون دوام بالایی داشته و قیمت مناسبی هم دارد.

خرید لنت ترمز برلیانس

نشانه‌های فرا رسیدن زمان تعویض لنت

لنت ترمز جزو لوازم مصرفی خودرو می‌باشد و تاریخ انقضای خود را دارد. اگر فردی نحوه رانندگی و نگهداری اتومبیل را بلد باشد و به خوبی از خودروی خود مراقبت نماید می‌تواند حداکثر استفاده را از لنت ترمز خود برده و نیازی نباشد که هزینه‌های مختلفی را برای تعمیر سیستم ترمز و یا تعویض قطعات آن بپردازد. لذا طول عمر مفید یک لنت بستگی به نوع خودرو، نحوه رانندگی، کیفیت ساخت و برند لنت و حتی تعداد سرنشینان خودرو دارد. این را هم اضافه کنید که زمان تعویض یک لنت از یک برند ثابت در یک خودرو مشخص در شمال کشور و جنوب کشور متفاوت است که علت آن هم تفاوت در آب و هوای محل سکونت فرد می‌باشد.

نشانه‌های خرابی و تعویض لنت

پس از اینکه مدتی از خودرو استفاده کنید به مرور زمان لنت خودرو دچار فرسودگی و سایش شده و به عبارتی عمر آن به پایان می‌رسد. این پایان عمر لنت نشانه‌ها و مولفه‌هایی دارد که به شما می‌گوید باید به فکر خرید لنت جدید باشید.

در ادامه به مرور این نشانه‌ها می‌پردازیم:

صدای سوت و یا جیغ کشیدن لنت ترمز

مطمئنا در زمان توقف در پشت چراغ قرمز و یا ترافیک چنین صدایی را از خودروهای دیگران شنیده اید. شنیدن صدای سوت و یا جیغ از سمت چرخ‌های خودرو یک دلیل محکم برای این است که بدانیم لنت ترمز خراب شده و یا بهتر است بگوییم تمام شده است. این صدای جیغ و سوت همزمان با فشردن پدال ترمز شروع شده و تا زمانی که پا روی پدال ترمز است ادامه دارد.

نکته مهمی که باید به آن اشاره شود این است که زمانی که لنت ترمز را تعویض می‌کنید و لنت نو را به کار می‌برید باز هم این صدا تا مدتی وجود خواهد داشت که البته جای نگرانی نیست و لنت‌های نو این صدا را تولید می‌کنند که پس از چند روز این صدا قطع خواهد شد.

فشار زیاد به پدال ترمز برای توقف خودرو

اگر زمانی که پدال ترمز را فشار می‌دهید نشانه ای از توقف خودرو نمی‌بینید و خودرو سرعتش کم نمی‌شود و مجبور می‌شوید که پدال را تا آخر فشار دهید دلیلش این است که زمان تعویض لنت ترمز فرا رسیده است.

لرزش یا سفت شدن پدال ترمز

یکی دیگر از علائم خرابی سیستم ترمز یا تمام شدن گوشت لنت سفت شدن پدال و یا لرزش آن در زیر پای شماست. زمانی که پدال ترمز را فشار می‌دهید پدال و یا فرمان خودرو شروع به لرزش می‌کند.

انحراف و کشیده شدن خودرو

اگر در هنگام ترمز گرفتن احساس کردید که خودرو از مسیر مستقیم منحرف شده و به سمت اطراف کشیده می‌شود بدانید که سیستم ترمز و به تبع آن لنت‌های ماشین خراب شده است. این نشانه را جدی بگیرید و سریعا به تعمیرکارتان مراجعه کنید تا خدایی ناکرده دچار خسارت به خود و دیگران نشوید.

یکی از دلایل کشیده شدن خودرو به اطراف این است که در گذشته اقدام به تعویض فقط یک لنت کرده‌اید و سیستم ترمز برای توقف بیشتر نیروی توقف را به سمت لنت جدید می‌برد که موجب به هم خوردن تعادل خودرو می‌شود.

صدای عجیب و غیرطبیعی از سمت چرخ‌ها

این موضوع اگرچه ممکن است به دلایل دیگر همچون خرابی چرخ‌ها و سیستم جلوبندی و ... باشد. اما یک نشانه دیگر برای این است که به تعمیرکار مراجعه کنید تا وضعیت چرخ‌ها، جلوبندی، سیستم ترمز و .. را بررسی کند.

خرید لنت ترمز پراید

بهترین زمان تعویض لنت

در زمانی که روغن موتور خود را تعویض می‌کنید سرویس کار زمان بعدی تعویض روغن موتور را به شما گفته و آن را در دفترچه مخصوصی ثبت می‌کند. اما در زمان تعویض لنت این زمان مشخص نیست و به موارد بسیاری از جمله سبک رانندگی، نوع خودرو، محل زندگی، میزان تردد خودرو و ... بستگی دارد. اگرچه برخی فروشندگان و یا تولیدکنندگان ارقامی را به شما اعلام می‌کنند اما این عددها تقریبی است و تا زمانی که یکی از نشانه‌های خرابی لنت را در ماشبن مشاهده نکردید نیازی به تعویض لنت نیست.

اما با این حال خوب است بدانید معمول این است که لنت چرخ‌های جلو پس از 30 الی40 هزار کیلومتر کارکرد تعویض می‌شوند و لنت‌های چرخ‌های عقب دو برابر این میزان می‌توانند به شما کارایی بدهند. لذا به اعداد توجه نکنید و مواظب علائم گفته شده باشید.

راهنمای خرید لنت

زمانی که تصمیم به خرید لنت گرفتید باید قبل از اقدام چند مولفه را در نظر بگیرید و سپس با خیالی راحت اقدام به خرید کند.

توجه به مولفه‌های خرید لنت خوب زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد اما شما می‌توانید با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید و افسوس خرید جنس نامرغوب را تجربه نکنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را برای خرید یک لنت خوب کمک کنیم.

عیب خودرو را پیدا کنید

قبل از اینکه بخواهید لنت خود را تعویض کنید باید از خرابی آن مطمئن شده باشید. ممکن است صدایی که از چرخ‌های به گوش می‌رسد و یا دچار لرزش فرمان می‌شوید بخاطر خرابی لنت و سیستم ترمز شما نباشد و دلایل دیگری داشته باشد. پس قبل از خرید از عیب خودروی خود مطمئن شوید.

تحقیق و پرس‌وجو کنید

زمانی که مطمئن شدید که زمان تعویض لنت فرا رسیده و باید آن را تعویض کنید قبل از خرید درباره مارک و مدل و کیفیت لنت‌ها تحقیق کنید. برای تحقیق و پرس‌وجو هم دیگر لازم نیست از چند تعمیرکار و یا فروشگاه‌های حقیقی استعلامات لازم را بگیرید. فقط کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید تا با دنیایی از اطلاعات روبرو شوید. خواندن نظرات کاربرانی که محصولی را خریده اند مکمل بسیار خوبی برای تامین اطلاعات شماست. از نظرات کاربران غافل نشوید.

خرید اینترنتی لنت ترمز خودرو

در قرن حاضر دنیای تکنولوژی به میزانی از رشد رسیده است که می‌تواند بخش زیادی از مشکلات مردم را از طریق دور برطرف کند. یکی از موارد رشد تکنولوژی‌ها خریدهای اینترنتی است. شما هم می‌توانید از این مزیت استفاده کنید و لازم نیست زمان ارزشمند خود را صرف رفتن به بازار لوازم یدکی و رفت و آمد بین مغازه‌های مختلف کنید.

در ابتدا با یک تحقیق، فروشگاه معتبری را در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو پیدا کنید و سپس با خیالی راحت خرید خود را به سرانجام برسانید تا در کمترین زمان به دست شما و یا تعمیرکار شما برسد.

فروشگاه یدکی در این زمینه آماده است تا لنت ترمز خودروی شما را تامین کرده و در کمترین زمان تحویل دهد. ضمانت، کیفیت بالا، قیمت مناسب و تضمین اصالت از جمله شاخص‌های مهم برای فروشگاه یدکی مارکت است تا شما یک خرید راحت و سریع را تجربه کنید.

مراجعه به فروشگاه‌های معتبر و نمایندگان رسمی

اگر به هر دلیلی امکان خرید از فروشگاه یدکی مارکت و یا دیگر فروشگاه‌های اینترنتی برای شما فراهم نبود و قصد دارید خرید خود را حضوری انجام دهید پس حتما لنت ترمز خود را از فروشگاه‌های قدیمی و با سابقه و البته نمایندگان رسمی خریداری کنید. کمی وقت گذاشتن برای پیدا کردن این فروشگاه‌ها ارزشش را دارد.

معرفی انواع مارک‌های لنت‌ ترمز

زمانی که تصمیم به خرید یک لنت می‌گیرید با دنیایی از برندها و مارک‌ها روبرو می‌شوید که برخی تولید داخل و برخی هم وارداتی هستند.

در اینجا قصد داریم شما را با برندها و مارک‌های معروف لنت در بازار آشنا کرده تا با توجه به نوع خودروی خود اقدام به بهرین خرید کنید.

ما در یدکی مارکت تمام تلاشمان این است که زنجیره کاملی از برندهای لنت ترمز را در فروشگاه خود تامین کنیم تا دست شما برای انتخاب بهترین و مناسب ترین لنت ترمز باز باشد.

لنت ترمز پارس(PARS)

شاید معروف‌ترین لنت تولید داخل در کشور لنت پارس باشد. شرکتی با سابقه در کاشان که با استفاده از دستگاه‌های به‌روز اقدام به تولید انواع لنت ترمز برای خودروهای سبک و سنگین می‌کند.

فروشگاه یدکی مارکت لنت ترمز پارس را برای انواع خودروها در اختیار داشته تا شما را در خرید این محصول کمک کند.

لنت ترمز تکستار (TEXTAR)

این مدل از لنت ترمز به دلیل اینکه از کیفیت خوبی برخوردار است سهم زیادی از بازار لنت را در اختیار دارد. بی صدا بودن، قیمت مناسب، ایمنی بالا و سرامیکی بودن جزو امتیازات این مدل از لنت ترمز است. این برند محصول کشور آلمان است.

لنت ترمز سای‌لنت

یکی دیگر از لنت‌های معروف بازار است که توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کرده و به یکی از مدعیان بازار تبدیل شود. این شرکت تحت لیسانس کره جنوبی در حال تولید لنت ترمز است. لنت ترمز سای‌لنت از مواد مرغوب تهیه شده و نشان استاندارد دارد.

لنت ترمز آسیمکو (ASIMCO )   

این لنت ترمز یک محصول وارداتی از کشور چین است که رزومه خوبی در تولید انواع لنت دارد. این شرکت علاوه بر تولید لنت ترمز روغن موتور و دیسک چرخ هم عرضه می‌کند که نشان از توانایی‌های این شرکت چینی دارد. صادرات لنت ترمز به اروپا و آمریکا دلیل خوبی برای اعتماد به این مارک است.

لنت ترمز ماندو (MANDO)

برای معرفی این مارک کره ای شاید همین جمله کافی باشد که تولید کننده لنت برای کمپانی هیوندای و کیا می‌باشد.

لنت ترمز هانتر (HUNTER)

این برند هم یکی از برندهای خوش نام و با سابقه بازار لنت است. شرکت ایرانی که در سال 1355 پایه‌گذاری شد و تاکنون توانسته با کیفیت خوب محصولات خود سهم خوبی را از بازار لوازم یدکی خودرو داشته باشد. این شرکت دوستدار محیط زیست بوده و محصولات آن باعث آلودگی محیط زیست نمی‌شود.

از دیگر لنت‌های ترمز که در فروشگاه یدکی مارکت می‌توانید خریداری کنید می‌توان به لنت‌های زیر اشاره کرد:

جهان لنت

لنت ترمز امکو

لنت ترمز های‌کیو

لنت ترمز آیسین

فروشگاه یدکی مارکت با تامین مجموعه کاملی از لنت‌های ترمز با کیفیت انواع خودرو همچون لنت ترمز پژو 206، لنت ترمز سمند، لنت ترمز رانا، لنت ترمز تیبا و همچنین لنت ترمز جک، لنت ترمز برلیانس، لنت ترمز ام وی ام و دیگر شرکت‌های خودروساز توانسته است رضایت بسیاری از خریداران را جلب کرده و مبلغ ما برای دیگر مشتریان عزیز باشند.

شما مشتریان گرامی می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی فروشگاه یدکی مارکت در دسته‌بندی لوازم به قسمت فروش لنت ترمز مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را انتخاب و اقدام به خرید کنید.

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سایت یدکی مارکت می باشد